Planeerimine ja ettevalmistus: – Eesmärkide määramine: Mõelge, miks soovite korterit renoveerida. Kas soovite parandada selle väärtust, luua mugavamat elukeskkonda või lihtsalt värskendada ruume? Selged eesmärgid aitavad suunata teie järgnevate otsuste tegemist. –
Eelarve koostamine: Koostage detailne eelarve, mis hõlmab kõiki kulusid alates materjalidest kuni tööjõuni. Jätke ruumi ootamatutele kuludele (nt 10-20% eelarvest). –
Ajagraafiku loomine: Asetage projekti etapid ajakava alusel. Oluline on arvestada erinevate tööde kestvusega ning võimalike viivitustega. 2.
Disaini väljatöötamine: Kontseptsiooni loomine: Looge visioon oma uue kodu jaoks; see võib olla inspireeritud ajakirjadest, veebilehtedelt või sotsiaalmeediast. – Materjalide valik: Valige materjali tüübid (nt puit, plaat, tapeet) ning nende värvid ja tekstuurid. Kaaluge funktsionaalsust ja esteetikat.
3. Lammutustööd: – Vanade elementide eemaldamine: Eemaldage kõik vanad siseviimistlused nagu tapeet ja põrandakatte materjalid ning vajadusel mööbel. – Struktuurilised remonttööd: Kontrollige seinte seisukorda; vajalikke tugevdusi tehakse juhul kui seintel esineb pragusid või muid kahjustusi.
4. Ehitustööd: – Uute seinte ehitamine või eemaldamine: Kui plaanite avatud ruumilahendust, võivad mõned seinad vajada lammutamist. – Akende ja ustega seotud tööd: Uute akende paigaldamiseks tuleb teha sobivad mõõdud ning tagada kvaliteetne isoleeritus.
5. Elektri- ja sanitaartehnilised tööd: – Uue elektrisüsteemi paigaldamine: Uued pistikud, valgusallikad ja juhtmed peavad olema professionaalselt paigaldatud vastavalt kehtivatele standarditele. – Torutööde teostamine: Vannitoas tuleks vahetada torud kauakestevaks lahenduseks ning köögis peaks olema piisav veevarustus.
6. Viimistlusmaterjalide paigaldamine: – Põrandakatete valimine: Otsustage millised põrandakattematerjalid sobivad kõige paremini (parkett, laminaatvõi plaadid) sõltuvalt ruumi kasutusest. – Seinaviimistlus: Valige seintele sobiv värv või tapeet; kaaluge ka veekindlate lahenduste kasutuselevõttu niisketes kohtades nagu vannituba.
7. Sisustus: – Mööbli valimine: Otsige mööbliesemeid mis sobivad teie maitsega ning täiendavad ruumi funktsionaalsust. – Dekoratiivsete elementide lisamine : Kunstiteosed, taimed ja muud dekoratiivelemendid annavad teie kodule iseloomu.
8. Lõpetamise ülevaatus ja viimistlemine – Kvaliteedi kontroll : Enne kolimise alustamist kontrollige kõiki tehtud töid – kas kõik on õigesti tehtud? – Viimased puudused : Tehke viimased korrektsioonid ehk need väiksed asjad mis jäi tähelepanuta enne maja sissemuutmist nagu uus kraanikauss vms 9 . Kolimine sisse : – Pange oma asjad kohale , korraldades neid nii , et igapäevaelu oleks lihtsam .
– Nautige oma uut kodu!